Seriál

Televizní seriál Tudorovci (v originále The Tudors) je historickým dramatem pojednávajícím o králi Jindřichovi VIII., který vládl Británii v první polovině 16. století. Jindřich VIII. byl druhým panovníkem z rodu Tudorů a je považován za jednoho z nejkrutějších do my essay for me panovníků, kteří kdy v Británii stanuli na trůnu. Jindřich VIII. měl velké množství žen, celkem šest, a ještě větší počet milenek. Navíc je faktem, že ne všechny jeho ženy a milenky zemřely přirozenou smrtí. Jindřich ale také dokázal změnit rozložení sil v tehdejší silně katolické Evropě, opět kvůli ženě.

O seriálu Tudorovci

O této době pojednává právě seriál Tudorovci. Ocitneme se v něm ve staré Anglii a prožijeme společně několik hodin po boku tohoto krutého vladaře a jeho příběhů. Za scénářem stojí zkušený Michael Hirst, který už má za sebou několik historických filmů. Tudorovci se poměrně přesně drží historické linie a tak nám pomohou okusit skutečnou tvář essay writers tohoto panovníka. Na rozdíl od většiny filmů jej ale uvidíme v mladistvém věku jako šarmantního člověka. Role Jindřicha se ujal zkušený Jonathan Rhys Meyers.

Seriál vytvořila televizní stanice HBO, která o něm píše toto:

Rozvedená, popravená, zemřela, rozvedená, popravená, přežila. Takový je osud šesti žen Jindřicha VIII., neblaze proslulého anglického krále (1491-1547), který vládl své zemi čtyřicet let a je považován za nejhanebnějšího z jejích panovníků. Počátečních deset bouřlivých let jeho vlády sleduje nový desetidílný seriál TUDOROVCI.

Jindřich (Jonathan Rhys-Meyers) usedá na trůn v devatenácti letech. Státní záležitosti ho moc nezajímají, a proto je raději přenechává v rukou mocného kardinála Thomase Wolseye (Sam Neill) a věnuje se svým „důležitějším“ zájmům. Je to velmi zvláštní situace pro ty, kdo patří ke královu nejbližšímu okruhu a chtějí si udržet panovníkovu přízeň – tedy pro samotného kardinála, Jindřichovu druhou ženu Anne Boleynovou (Natalie Dormer), budoucího mučedníka katolíka Sira Thomase Morea (Jeremy Northam) a vévodu z Norfolku (Henry Czerny)…

Jindřich VIII. byl král, který hltal jídlo i ženy se stejnou nenasytností s jakou likvidoval ty, kdo mu zkřížili cestu. V historii bývá zobrazován jako tlustý muž s bezohlednými choutkami, jako monstrózní sobec, který vymýtil jakoukoliv tradici, pokud stála v cestě jeho ambicím. Ale to je jen polovina Jindřichova příběhu – a vypasený král zatemňuje pohled na přitažlivého mladého muže, který byl až doposud přehlížený. V seriálu Tudorovci jej tedy diváci uvidí jinak. Jako mladého, sexy, zajímavého, romantického a mnohem komplikovanějšího mladíka, než jak bývá obvykle zobrazován.

Irsko-kanadsko-americký seriál se letos natáčel v Irsku v produkci televize Showtime a je aktuálně nominovaný na dva Zlaté glóby v těch nejprestižnějších kategoriích: jako nejlepší dramatický seriál a za hlavní roli Jonathana Rys-Meyerse. Získal také dvě ceny Emmy – za nejlepší kostýmy a nejlepší hudební motiv úvodních titulků.

Jedinečnost projektu potvrzují mj. i slova kostýmní návrhářky Joan Beton: „Rozsah práce na kostýmech v seriálu Tudorovci nelze srovnávat s žádným celovečerním filmem. Oblékali jsme 105 ústředních postav a 1400 komparsistů – což je daleko více než při celovečerním snímku. Vytvořili jsme 5000 kostýmů. Jen samotný Jindřich jich má stovky!“ Počet scén a ústředních postav staví seriál Tudorovci na zcela odlišnou úroveň od většiny dobových celovečerních filmů, o televizních seriálech ani nemluvě.“

Část textu převzata ze stránek HBO.