Epizoda 10 – co nás čeká

Autor v 6.3.2009 , Epizody, Novinky, Sezóna 1, Top | 29 komentáře

Jindřichův učitel, teolog a nástupce ve funkci po Wolseym, Thomas More je velmi horlivý v obraně církve a začne upalovat stoupence Luterova učení. Ve své zaslepenosti si nevšimne, že králi se toto učení začíná velmi hodit. Když Jindřich zjistí, že More upaluje Luterovy stoupence, dojde mezi nimi k vážnému rozhovoru. More, aniž by to tušil, se nevědomky postavil na popraviště. Ani Wolsey se ve svém vyhnanství nevzdává, vymyslí si plán, jak pomoci nejen Kateřině, ale s pomocí Říma i sobě. Jeho osobní lékař je však donašeč, a tak se Cromwell a následně i král dozvídají, co je obsahem Wolseyho plánu. Následuje Wolseyho zatčení a uvěznění. Král začíná uskutečňovat poslední kroky k likvidaci katolické církve a Kateřina ztrácí posledního zahraničního spojence. Kardinál Wolsey nechce čekat na potupnou popravu a ve vězení spáchá sebevraždu. Anna Boleynová je na vrcholu moci a Anglii vládne tyran s pomocí kliky intrikánů.

Zdroj: TV Nova

29 Komentáře

 1. Tak on spáchá sebevraždu ? To jsou mi věci ! Katolický duchovní … akorát že zemřel v Leicesterském opatství. Přirozenou smrtí. Obávám se, že scénárista to fakt přepískl. Dobře udělaný seriál s neskutečnými historickými nesmysly.

 2. Však vy jste tady všeci chytří…Za tu dobu co v televizi běží Tudorovci už tu napsalo tak 10 lidí svoji verzi historie rodu Tudorovců..Já nechápu,že vám nedochází,že je to jen film a aby to bylo dramatické museli trochu pozměnit historii!Ale stejně jak vidím kdyby se měli řídit podle historie co je napsaná jako komentář u každého dílu…to by dopadlo špatně

 3. Souhlasím s Jaňulkou na 100% je to jen film který pracuje s některými historickými fakty.kdyby to mělo být přesně podle historie tak by to byla nuda ne? se pořád na tím někdo vzteká,to je sranda fakt.

 4. Mate dost! Tak to neji presne podle toho vzdyt je to film! Radsi bez komentare vy chytrolíni!

 5. Kardinál Wolsey skutečně zemřel ve vězení našel jsem si to na internetu. Jako katolík by sebevraždu spáchat nemohl protože za něco takového by přišel do pekla jak věří katolíci.

 6. je to dobry serial ale je podle meho moc pozde vecer tedy az v 10 hodin ale je fine mam ho rada a rada se na nej divamaspon ze je v patek

 7. je to historické drama !!!

 8. Super seriálek 🙂 A nevíte někdo, kdy začnou vysílat druhou sérii?? Sice vím, že to teď frčí na HBO, ale já myslím nově nebo tak…

 9. Už aby byla 2. řada. Už jsem ji viděla němčourech, a řeknu vím, tam se taky dějí věci.

 10. Kolik to ještě bude mít dílů, nikde to nemohu najít.

 11. To si ho tam na začátku Jindřich honí před tím komorníkem či co tam dělá? 😀

 12. teďka na začátku 10. dílu to bylo zvláštní, co dělal Jindřich takhle po ránu, za asistence tolika lidí…to sem prostě nepochopila, a potom taky tu scénu na konci, jak při milostném aktu a Annou Jindřich něco řekl a Anna odpověděla něco ve smyslu „To nesmíte“ a najednou soulož přerušili, to jsem taky moc nepobrala…Takže by se docela občas hodily vysvětlivky 🙂

 13. Jano, dílů v první sérii je 10. Takže tohle byl momentálně poslední díl co Nova vysílala. Druhá série má také 10 dílů, a Nova je prý bude vysílat někdy na podzim. Aktuálně šla druhá série na HBO. Aktuálně je třetí série, ta by opět měla mít 10 dílů. První díl této série nedávno běžel v Americe, za jak dlouho bude vysílaný v Čechách nedokážu říct. Podle rychlosti dění na anlgickém dvoře v různých sériích a úěpšenosti seriálu je možné že se natočí ještě několi sérií. Dle historie by to mohlo být tak na 5-6 sezón. Články o dalšíchí sériích a děním okolo seriálu připravujeme a brzy budeme na stránkách publikovat.

 14. Jano, na RTL (tuším, že to jelo tam) měla 2. řada 4 dvouhodinové díly.

  1. řada končí tak nějak divně – bez „konce“. U 2. už se polepšily, ale neprozradím jak. Nechci vás připravit o moment překvapení. 😉

 15. NO taky jsem nepochopil co to melo znamenat na konci 10. dílu první řady doufmám že mi to tu nekdo může objasnit.

 16. ja slišela že Jindrich ke konci rekl ‚JÁ TO TRHAL‘ a Anna řekla ‚NE,tO nesmíte!‘

 17. Thomas More nikoho neupálil! Nevím, proč takhle zkreslují jeho památku. Pokud se točí historický film, mají tvůrci právo v něm uplatnit fantazii, ale nikdy by neměli historii ZÁSADNĚ překrucovat!

 18. ja taky nechapu co se to tam na konci 10.dilu stalo co to rekl a lidi nevite kde bych si to mohla vypalit dikes

 19. Wolsey nespáchal sebevraždu, More nikoho neupálil… no prima. Seriál je velice poutavý, snad se z něj nevyklube promyšlená protestantská/ateistická propaganda. :-/

 20. Zobrazovat postavy jinak než existovali není tak špatná věc pokud tím někoho přímo neuráží, mě spíš zarazilo, že Wolseyho kterej témeř na začátku zemře , nechají hrát tak skvělým hercem… jako je Sam Neill, je to velmi sympatickej člověk a další řada bez něj bude pro mě už skoro o ničem….

 21. Ten film staví na základech. KacenkaB: on neříkal já to trhal, ale já jdu dál a ona ho od sebe odtrhla. Udělala dobře, počít dítě a ještě nebýt jeho manželkou.

 22. Ať je to s historickou věrohodností jak chce, historických seriálů a filmů není nikdy dost. Nemohla by TV zase něco podobného nakoupit nebo alespoň promítnout film Lev v zimě, (Eleonora Akvitánská a Jindřich Plantažnet)nebo Poslední dny Pompejí, ale ne po 23. hodině.

 23. ja sem mu rozumela Ja to trhal xD a to sem si to pretačela.. a prehravala vicekrat.. a tO ja jdu dal ..? ma jakO znamenat co??

 24. GlaDOS : sem si tím 100% jista.. tedkOm sem si to pustila znova.. Řekl : Já to trhal a Anna rekla: ne ! to nesmíte!!!

 25. lidi, já tam slyším „já jdu dál“ – a v originále říká „I’m going to come“ 🙂
  v některých překladech jsem našel „já se udělám“, tak leda že by říkal „I’m going to CUM“ 😀 mno ale nevim…

 26. ja taky nechapu co se to tam na konci 10.dilu stalo co to rekl a lidi nevite kde bych si to mohla vypalit dikes

 27. Prostě říká: Já už budu. A ona na to: Ne, to nesmíte. Čemu nerozumíte? 🙂

 28. Lidi! Vám je snad 10 že nevíte o co tam běželo na konci 10. dílů 1. série?! Jindřich říkal skutečně: jdu dál! To znamená, že se do ní chtěl udělat a ona nechtěla, aby udržela jeho zájem déle. Proto pak vzpomínala na slova svého otce! A jak už tady někdo psal, tak by bylo divný, kdyby byla těhotná a ještě nebyli manželé.

 29. Ja to dodelam( po slove TRHAL tam nie je ani stopy), som pocula ja 🙂 Tak ale bolo ocividne o co ide, ked tak zuril :D, ked mu povedala ne, to ne…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × three =

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Starší příspěvky:
Díl devátý: Éra vlivu Wolseyho na Jindřicha končí. A hyeny sbírají první kořist.

„Já si nic nemyslím, Thomasi (Moore)… ale počítat musíme se vším. A nebyl jste to vy, kdo řekl, že nikdo...

Zavřít
Starší příspěvky:
Díl devátý: Éra vlivu Wolseyho na Jindřicha končí. A hyeny sbírají první kořist.

„Já si nic nemyslím, Thomasi (Moore)… ale počítat musíme se vším. A nebyl jste to vy, kdo řekl, že nikdo...

Zavřít