Epizoda 6 – co nás čeká

Autor v 6.2.2009 , Epizody, Novinky, Sezóna 1, Top | 18 komentáře

Kardinál Wolsey se vydává do Paříže, kam by v době papežova uvěznění mělo být svolána konkláve, setkání vysokých církevních hodnostářů. Pokud by kardinálové do jeho čela jmenovali Wolseyho, stal by se de facto stejně mocným jako papež. Jenže papeži se podaří ze zajetí uprchnout a konkláve se tudíž nesejde. Pro Wolseyho poslání ohledně Jindřichova rozvodu je tato zpráva doslova katastrofou. Ví, že díky vlivu císaře na papeže papež nikdy neumožní Jindřichovi rozvod. Mezitím se ke spiklencům proti Wolseymu přidává i Suffolk, který získá královo odpuštění. Mezi Annou a Kateřinou Aragonskou je už doslova otevřené nepřátelství.

Zdroj: TV Nova

18 Komentáře

 1. zajmavé je to moc dobrej seryjálek,ale na youtube je tam toho víc,ale jen pro toho kdo umí dobře anglicky ????,protože je to vše v jiném jazikuu???,:-)

 2. Je to moc pěknej seriál moc se mi líbí. Škoda že nemá víc dílů, strašně ráda se na něj dívám.

 3. ehm lucie ty zřejmě umíš anglicky ale ta čeština ti moc nejde:-D

 4. Je to opravdu nádherný seriál. Kvalitní, vydařený a na úrovni. Strašně ráda se na něj dívám. Herecké výkony jsou přímo fascinující.

 5. Jonathan Rhys Meaxers hraje Jidřicha naprosto dokonale..všichni herci podávají dokonalé herecké výkony… Annu Boleynovou považuju za zatím jeho nejsymptaičtější ženu…

 6. Prosím nevíte někdo,proč Annu popravili? (setli ji hlavu) Viděla jsem to na you tube.
  Nechápu to…

 7. Pro Veroniku: Annu popravit nechal Jindřich, protože zjistil, že mu prý byla nevěrná (spala prý se stovkami můži), ona to popírá. Na HBO dávají druhou řadu.

 8. Byla obviněna,že podvedla krále se svým vlastním bratrem…A Jonathan je Meyers a ne Meaxers:)

 9. Annu popraví na rozkaz krále proto, protože bude podezřelá z údajného incestu se svým bratrem a cizoložství… byla popravena spolu se svými údajným milenci i bratrem…

 10. Jo Verčo setli ji hlavu.Byl to docela drsný a smutný díl.Obvinili ji z nevěry a na její místo nastupuje další krasavice.Malou princeznu prohlásili za parchanta a nebyla uznána jeho dcerou.

 11. => Veronika
  Oficiální důvod – cizoložství s údajnými milenci např. Smeatonem a dalšími (na mučidlech se přiznal pouze Smeaton) a krvesmilsvo s bratrem Georgem.
  Opravdový důvod – nedala v dostatečném čase Jindřichovi syna, navíc se Jindrovi začala líbit Jane Seymoreová. Rozvod nebyl možný – mohl by se vléct dlouho a Anne nebyla dcerou králů a tetou císaře – proto byla poprava nejjednodušším a nejrychlejším způsobem jak se zbavit nežádané manželky.

 12. Hlavně ten seriál neberte jako historický podklad pro hodiny dějepisu. 😉
  Je sice pěkně natočený, ale historie se moc nedrží.
  Ale to, že byla Anča popravena, to je pravda. 🙂

 13. Je to dobrej seriál, ale je to braný, tak nějak přes postel :D.

 14. Seriál Tudorovci je naprosto mega neunikl a neunikne mi ani jeden dílek..:-*

 15. dobrý seriál až na ten konec jak Anně setnou hlavu a Jindřich zůstane s Janou(škaredkou)

 16. Jeto dobrí serial a doufám že jich bude ještě víc

 17. Jenom chci k těmto komentářům dodat, že jediná Efken, to napsala zcela správně a pravdivě. Prostě Jindřichovi VIII se Anna už nehodila do krámu tak se jí zbavil dost odporným způsobem. A nahradil jinou.

 18. ahoj máš moc krásnej blog miluju tudorovci rad se na ne koukam sou nej!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × one =

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Starší příspěvky:
Díl pátý: Když se láska stane politikou

„Pánové. Dějiny Anglie jsou posety tragédiemi těch, kdož se pokusili předat královskou korunu DCEŘI!“ - Thomas Wolsey, když se mu...

Zavřít
Starší příspěvky:
Díl pátý: Když se láska stane politikou

„Pánové. Dějiny Anglie jsou posety tragédiemi těch, kdož se pokusili předat královskou korunu DCEŘI!“ - Thomas Wolsey, když se mu...

Zavřít